Årsmøde og Generalforsamling i Dansk Søvnapnø Forening afholdes Lørdag den 25. marts 2023,på Vissenbjerg Storkro, Søndersøvej 30, 5492 Vissenbjerg
På baggrund af erfaringerne fra årsmødet 2022 har bestyrelsen valgt at årsmødet 2023 også afholdes som et dagsarrangement med forskellige tilmeldingsmuligheder, der giver mulighed for at deltage efter eget ønske.
Vi har sammensat et spændende program for dagen.
Eline Gantzhorn, overlæge og speciallæge i lungemedicin kommer og fortæller om rest-træthed trods velbehandlet søvnapnø.
Træthed trods brug af CPAP (rest-træthed) kan være ganske generende. Hvad kan man som patient selv gøre og hvad er vigtigt at man taler med sin læge om?
Jesper Bille, overlæge og klinisk lektor kommer og fortæller om DISE, søvnundersøgelse under let bedøvelse, en kikkertundersøgelse af de øvre luftveje og OSA i Danmark, hvordan du optimerer din egen behandling og samarbejdet med din søvnklinik
Derudover vil der være leverandørudstilling hvor der være mulighed for at se apnøskinner og cpap maskiner og masker.
Vi slutter mødet af med den årlige generalforsamling.
Tilmelding kan ske via https://medlem.snorker.dk/event eller på e-mail til akp@snorker.dk
Der er mulighed for følgende typer tilmelding:
Dagsprogram inkl. kaffe og frokost til kr.: 245,-
Dagsprogram inkl. kaffe, frokost og sandwich til hjemturen til kr.: 295,-
Dagsprogram inkl. kaffe, frokost og middag til kr.: 495,-
Dagsprogram inkl. kaffe, frokost, middag, overnatning og morgenbuffet til kr.: 995,-
Ønsker man blot at deltage til eftermiddagskaffen og generalforsamlingen er dette gratis.